Rus Dili Akademisi’ ne Hoş Geldiniz!

Rus Dili Akademisi, “Rusça’ ya dair herşey” sloganı ile yola çıkarak Türkiye’ de Bireysel ve Kurumsal Rusça Eğitim Hizmetleri, Rusça Yeminli Tercüme hizmetleri, TORFL Sınav Merkezi temsilciliği ve Yurtdışı Rusça Eğitimi konusunda hizmet gösteren bir danışmanlık şirketiyiz.

Son 15 yıldır Türkiye’de Rusça’nın hızla yaygınlaştığını görüyoruz. Dış ticaret firmalarında İngilizce’den sonra Rusça 2. yabancı dil olarak kabul edilmektedir. Rusya Federasyonu ve BDT ülkeler ile artan dış ticaret hacmi ve Türkiye’nin Rusya’daki yatırımları Türklerin Rusça’ya ilgisini arttırdı. Öğrencilerin Türkiye’deki üniversite tercihlerinde Rus Dili ve Edebiyatı ve Rusça Mütercim ve Tercümanlık gibi bölümleri seçmeleri buna bir örnektir. Ayrıca Rusya Federasyonu, Belarus ve Ukrayna gibi ülkelerinde Türk öğrencilerin üniversite eğitimi almaları gün gittikçe artmaktadır.

Bu bağlamda akademimizin amacı, Türkiye’de Rusça’nın yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamaktır. Özellikle Rusça seviyesini ölçmek ve resmi sertifikayı almak için Türkiye’de yapılan TORFL sınavının organizasyonu yapılması, ayrıca Bireysel ve Kurumsal Rusça Eğitim’in geliştirilmesi konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bunun yanı sıra Rusya, Belarus ve Ukrayna’nın en seçkin eğitim kurumları ile işbirliği yaparak Yurtdışı Rusça Eğitim programlarını en kaliteli danışmanlık hizmetiyle sunacağız.

Rus Dili Dünya’sına HOŞ GELDİNİZ!

Rusçaya dair herşey

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s